2 plaatsen voor Olympische Spelen

Op het WK Turnen werden op 1 oktober de laatste subdivisies in de herencompetitie afgewerkt. Het Baloise Team BELGYM heren eindigt met een totaalscore van 245,094 punten op een 15de plaats in het teamklassement. Hierdoor vallen ze uit de top 12, waardoor België geen teamticket voor de Olympische Spelen haalt. Hiermee verzekeren ze ons land wel van één plaats voor één gymnast, niet nominatief.

Daarnaast haalt Van den Keybus Luka (Gymteam Sint-Niklaas) door zijn resultaat in de allroundcompetitie tijdens de kwalificaties een nominatieve plaats. Hij verzekert zich hiermee op naam voor een ticket voor de Spelen allround in Parijs. Noah Kuavita (Silok Deurne) is op koers voor een ticket aan de herenbrug, maar hier is het nog afwachten op het resultaat van de toestelfinales volgend weekend.

Kwalificaties Baloise Team BELGYM heren

30 september, 12.15 uur hét moment van de waarheid voor onze heren van het Baloise team BELGYM! Onder luid applaus van het Belgische publiek werden ze onthaald in de competitiehal.

Maxime Gentges (Gmnastique Club de Malmedy - FfG) beet de spits af aan brug. Een stabiele oefening met een mooie afsprong leverde het team een eerste score van 14.066 punten op. De toon was gezet! Vlaamse Luka Van den Keybus (Gymteam Sint Niklaas) kwam als tweede gymnast in actie aan brug en ook hij bracht een goede eerste oefening. Een tevreden Luka met 14.366 punten, de 4de beste score van de dag so far . Next up? Noah Kuavita (Silok Deurne). Een oefening met een D score van 5.900 punten leverde hem de knappe score van 14.333 op. De laatste gymnast aan dit toestel was de jongste van het telg, Nicola Cuyle (Gym Izegem). Zijn oefening met een knappe afsprong was goed voor 14.166 punten. Onze gymnasten namen een flitsende start met een totaal van 42.865 punten.

Op naar het tweede toestel, rek! Ook hier trad de Waalse Maxime Gentges (Gmnastique Club de Malmedy - FfG) als eerste gymnast aan. Een val in het begin van zijn oefening leverde hem een totaalscore van 12.033 punten op. Luka Van den Keybus (Gymteam Sint Niklaas) zijn oefening leverde het team 13.233 punten op. Noah Kuavita (Silok Deurne) begon met veel enthousiasme aan dit toestel en bracht een bijna perfecte oefening. Zijn tripple gehoekte afsprong mét bloklanding waas goed voor 13.033 punten. De laatste belg aan het rek was tweelingbroer Glen Cuyle (Gym Izegem). Zijn oefening was goed voor 12.500 punten.

Het derde toestel van de dag werd geopend door Luka Van den Keybus (Gymteam Sint Niklaas). Drie op een rij voor Luka, opnieuw een knappe oefening, goed voor 13.933 punten. Maxime Gentges (Gmnastique Club de Malmedy - FfG) herpakte zich aan vloer en behaalde 13.233 punten voor zijn oefening. Antwerpenaar Noah Kuavita (Silok Deurne) kwam ook aan vloer in actie. Het publiek moedigde hem luidkeels aan. Hij kreeg uiteindelijk 13.666 punten van de jury. Glen Cuyle (Gym Izegem) sloot vloer af met een mooie score, 13.733 punten.

Dit bracht het team in het midden van de competitie op een totaalscore van 122.963 punten een voorlopige 7de plek.

Nicola Cuyle (Gym Izegem) opende het paard met bogen op zijn allereerste WK omstreeks 13.15 uur. Een schitterende oefening voor de 21-jarige West-Vlaming was goed voor 13.366 punten. Vice-Europees kampioen aan paard met bogen Maxime Gentges (Gmnastique Club de Malmedy - FfG) had een moeilijke start aan het toestel en maakte een val. Zijn oefening leverde het team 12.700 punten op. Jammer voor Maxime! Allrounder Luka Van den Keybus (Gymteam Sint Niklaas) turnde een knappe oefening maar moest zijn afsprong helaas opnieuw turnen. Zijn oefening bracht hem 12.066 punten op. Laatste man aan het toestel, Noah Kuavita (Silok Deurne) haalde een score van 12.533. punten.

De eerste Belgische oefening van de voorlaatste rotatie was van Luka Van den Keybus (Gymteam Sint Niklaas). Hij hield het hoofd koel en werkte zijn oefening mooi af, goed voor 12.800 punten. Maxime Gentges (Gmnastique Club de Malmedy - FfG) kreeg 13.266 punten van de jury. De tweelingbroers sloten de ringen af met twee KNAL-oefeningen. 5.5 D-score en 13.833 punten voor Nicola Cuyle (Gym Izegem) en een nog hogere D-score van 6.0 gaf Glen Cuyle (Gym Izegem) een totaalscore van 14.133 punten!

Op naar het allerlaatste toestel voor onze belgen. Noah Kuavita (Silok Deurne) opende sprong met een tripple gehurkt. Goed voor 14.400 punten. Daarna was het de beurt aan Luka Van den Keybus (Gymteam Sint Niklaas). Hij bracht een sprong met een D-score van 5.20, eveneens goed voor 14.400 punten. Glen Cuyle (Gym Izegem) eindigde zijn allereerste WK als senior met een tripple gehurkt en 13.500 punten. Broer Nicola Cuyle (Gym Izegem) sloot af met een iets té enthousiaste sprong, goed voor 13.000 punten.

Ze eindigen hun WK met een totaalscore van 245.094 punten op de 15de plaats. Wat een fantastische ervaring voor onze jongens om hier in eigen land te kunnen turnen voor vrienden en familie.

Alle scores kan je hier terugvinden.

Baloise Team BELGYM heren

  • Van den Keybus Luka - Gymteam Sint-Niklaas
  • Kuavita Noah - Silok Deurne
  • Gentges Maxime - Gymnastique Club de Malmedy (FfG)
  • Cuyle Glen - Gym Izegem
  • Cuyle Nicola - GYM Izegem
  • Martinez Victor - Gymnastique Club de Malmedy (FfG) - reserve