10 Jaar later

In 2013 was Antwerpen gaststad voor het toenmalige wereldkampioenschap Toestelturnen. Exact 10 jaar later mag de stad opnieuw het belangrijkste event van het jaar organiseren én zien we heel wat bekende gymnasten terug.

Bart Deurloo (NED)
Als 22-jarige turner werd Bart Deurloo veertiende in de All-around finale van de wereldkampioenschapp in Antwerpen in 2013. Na een break na de Olympische spelen in Tokio besloot Bart toch weer terug te keren op het internationale podium in 2023. Bart Deurloo wist in de kwalificaties met het Nederlandse team plaats af te dwingen voor de Olympische spelen en eindigde met de tiende score op rek als eerste reserve voor de finale.

Max Whitlock (GBR)
In 2013 turnde Max Whitlock met 20 jaar zijn allereerste wereldkampioenschap hier in Antwerpen. Hij veroverde toen de zilveren medaille op het paard met bogen. Max heeft goede herinneringen aan de wereldkampioenschappen in 2013 in Antwerpen: ‘Het WK in Antwerpen waren mijn eerste dus ik had geen ervaring, ik was jong en had geen verwachtingen. Die zilveren medaille is heel belangrijk voor me, het was mijn eerste medaille op een wereldkampioenschap en dat gaf me veel vertrouwen om door te gaan. Het is fijn om nu weer terug te zijn. Het is gek dat dat al 10 jaar geleden is en ik voel me daardoor wel oud, maar het is geweldig om na 10 jaar weer terug te zijn in dezelfde arena.’ Voor Max is het weer zijn eerste wereldkampioenschap na een break na de Olympische spelen van Tokio. Tussen 2013 en 2023 werd Max vader en heeft hij vijf medailles bemachtigd op het paard met bogen tijdens wereldkampioenschappen. Hij maakt een grote kans hier in Antwerpen nog een medaille aan toe te voegen omdat hij als eerste is gekwalificeerd voor de toestelfinale aan paard met bogen.

Christian Baumann (SUI)
Als 18-jarige kwam Christian Baumann op vier toestellen in actie op het WK van 2013 in Antwerpen. Zijn beste score haalde hij op het toestel brug waar hij als 38e eindigde. In 2023 werd hij op datzelfde toestel 39e. Met team Zwitserland wist hij zich te kwalificeren voor te teamfinale en bemachtigden zij een ticket voor de Olympische spelen.


Oleg Verniaiev (UKR)
Tijdens het WK in 2013 in Antwerpen werd Oleg Verniaiev 15e allround en 8e op sprong. Tien jaar later is hij als dertigjarige weer terug op het wereldpodium na een onderbreking van vier jaar. De Olympisch kampioen aan brug van 2016 en de zilveren medaillewinnaar allround geniet van de terugkeer op het hoogste niveau: ‘Het voelt als de eerste keer opnieuw. Natuurlijk ben ik opgewonden’, zei hij. Oleg Verniaiev zette de 9e score neer op het toestel brug in Antwerpen, waarmee hij eerste reserve is voor de finale.

Arthur Mariano (BRA)
Ook Arthur Mariano was er tien jaar geleden in Antwerpen bij voor zijn allereerste WK. Hij werd toen zeventiende in de All-around finale. Tien jaar later weet hij zich als dertigjarige met een score van 14,133 te kwalificeren voor de toestelfinale aan rek. Hij strijdt daarmee mee om de medailles op het toestel waar hij tijdens de wereldkampioenschappen van 2019 het goud veroverde.