Ontmoet de ambassadeurs van het WK Turnen

Met veel plezier en enthousiasme kondigen de Internationale Gymnastiekfederatie (FIG) en Gymfed de twee Olympiërs aan die de rol van ambassadeurs voor het WK Turnen op zich zullen nemen.

Iordan Iovtchev en Daniela Silivaş zijn grote iconen binnen de gymnastiekwereld. Hun fantastische resultaten op verschillende internationale competities, WK's en Olympische Spelen staat in het geheugen van menig gymnastiekfan gegrift. Hun toewijding aan gymnastiek heeft een onuitwisbare indruk achtergelaten in de geschiedenis van de sport.

Iordan Iovtchev

Iordan Iovtchev is een gepensioneerde Bulgaarse gymnast die wordt beschouwd als een van de meest getalenteerde en iconische mannelijke turners in de geschiedenis van de sport. Hij werd geboren op 20 juli 1973 in Plovdiv, Bulgarije.

Een van de meest memorabele momenten in zijn carrière was toen hij voor het eerst Wereldkampioen werd op zowel vloer als ringen tijdens het Wereldkampioenschap van 2001 in Gent, België. Elke Olympische Spelen waaraan hij heeft deelgenomen, was op zijn eigen manier uniek, maar de eerste en laatste Spelen zullen ongetwijfeld het meest unieke blijven, namelijk die van 1992 en 2012.

Olympische medailles:

  • Zilver: 1
  • Brons: 3

Having received this invitation to be an Ambassador at the 2023 Artistic Gymnastics World Championship is a great honour and privilege for me as well as an opportunity and recognition to be a part of this spectacular event.

It has always been the most wonderful feeling to know that I could inspire and support young gymnasts around the globe to get closer to their goals and dreams.

Daniela Silivaş

Daniela Silivaș is een gepensioneerde Roemeense gymnast die beschouwd wordt als een van de grootste vrouwelijke turnsters in de geschiedenis van de sport. Ze werd geboren op 9 mei 1972 in Deva, Roemenië.

Daniela Silivaș was voornamelijk actief in de jaren 1980. Haar turncarrière werd gekenmerkt door uitzonderlijke vaardigheid, elegantie en consistentie, en ze behaalde talrijke onderscheidingen en records tijdens haar competitieve jaren.

Haar meest memorabele momenten in haar turncarrière zijn onder andere het winnen van de gouden medaille met het Roemeense team op de Wereldkampioenschappen van 1987 in Rotterdam én haar deelname aan de Olympische Spelen en het winnen van maar liefst 6 medailles!

Olympische medailles:

  • Goud: 3
  • Zilver: 2
  • Brons: 1

I'm incredibly proud that my gymnastics journey can inspire young people to join this incredible sport. I started gymnastics because of Nadia Comăneci, it's truly amazing to realize that someone out there has begun their own gymnastics journey because of me. I hope the audience will relish the opportunity to watch these beautiful, incredible gymnasts competing and that they will cheer for everyone.

As for the gymnasts, my advice is to stay focused on the present. Believe in yourself and enjoy the competition!