Kwalificaties Baloise Team BELGYM dames

Na de heren kwamen de dames van het Baloise Team BELGYM in actie op het WK Turnen in Antwerpen. Brassart Maellyse (Gym Passion Herseaux), Verkest Jutta (Gymflex vzw), Enghels Fien (Turnkring Geraardsbergen), Pinxten Erika (TK Sta Paraat-P.H.H. Hasselt vzw) en Dandois Margaux (Oefening Geeft Kracht Duffel) namen het in de teamcompetitie op voor een top 12 plaats.

In een bomvol sportpaleis werden ze om 10 uur onthaald door meer dan 6000 kinderen die hun idolen kwamen aanmoedigen. Aan elk toestel turnen tijdens de kwalificaties vier gymnasten waarvan de drie beste scores tellen.

De jongste van het telg, Erika Pinxten (TK Sta Paraat-P.H.H. Hasselt vzw) opende de kwalificaties voor de belgen met een stabiele oefening aan balk. Goed voor 12.700 punten. Fien Enghels (Turnkring Geraardsbergen) was als tweede aan zet maar ging helaas in de fout, 10.533 punten. Op naar Margaux Dandoix (Oefening geeft kracht Duffel). Op haar allereerste WK als senior bracht ze een knappe oefening met een dubbele hoek als afsprong. Helaas ging ook zij een keer van de balk. De oefening was goed voor 12.066 punten. Olympische allround finaliste Jutta Verkest (Gymflex vzw) sloot deze rotatie af met 11.766 punten.

Over naar vloer. De Belgische supporters moedigden onze dames luidkeels aan. Jutta Verkest (Gymflex vzw) bracht als ervaren gymnaste de eerste oefening, goed voor 12.500 punten. De sfeer zat goed! Erika Pinxten (TK Sta Paraat-P.H.H. Hasselt vzw) kreeg 12.333 punten. Fien Enghels (Turnkring Geraardsbergen) mocht als derde gymnast turnen. Ook zij liet een mooie oefening zien, goed voor 12.600 punten. Allrounder Margaux Dandois (Oefening geeft kracht Duffel) sloot af met de beste score voor het team, 12.733 punten. In het midden van de competitie behaalden onze vrouwen een score van 74.365 punten.

Het derde toestel voor onze vrouwen was sprong. Jutta Verkest (Gymflex vzw) toonde een knappe sprong, goed voor 13.033 punten. Erika Pinxten (TK Sta Paraat-P.H.H. Hasselt vzw) hield het hoofd koel en turnde een knappe doorgang aan sprong, 12.966 punten. Olympiër Maellyse Brassart (Gym Passion Herseaux) turnt op dit WK niet allround en komt enkel aan vloer en brug in actie. Zij kreeg 13.133 punten voor haar sprong. Margaux Dandois (Oefening geeft kracht Duffel) voerde haar sprong correct uit en kreeg 8.600 punten voor uitvoering, dit bracht haar op een totaalscore van 11.800 punten.

Als laatste zagen we de gymnasten in actie aan de damesbrug. Het lievelingstoestel van heel wat dames in het team. Margaux Dandois (Oefening geeft kracht Duffel) eindigde met 12.866 punten haar allereerste WK als senior. De Limburgse Erika Pinxten (TK Sta Paraat-P.H.H. Hasselt vzw) won eerder dit jaar nog brons aan de brug op de World Cup in Caïro (EGY). In Antwerpen ging het helaas mis en moest ze genoegen nemen met 11.833 punten. Maellyse Brasart (Gym Passion Herseaux) bracht als voorlaatste gymnaste een mooie oefening maar viel bij haar afsprong. Haar oefening kreeg 12.266 punten. Fien Enghels (Turnkring Geraardsbergen) maakte haar foutjes op balk ruimschoots goed met deze knal oefening aan de brug. Zij sluit haar WK af met 13.033 punten aan brug.

Met een totaalscore van 151,662 punten eindigen de dames op een 17de plaats. Hiermee plaatsen ze zich niet in de top 12 of top 15, wat nodig is voor een teamticket of quotemplaats voor de Olympische Spelen in 2024.

Onze gymnasten komen verder niet meer in actie in de finales op het WK Turnen. Luka Van den Keybus (Gymteam Sint-Niklaas) staat momenteel nog 3de reserve voor de allroundfinale bij de heren, waar de 24 beste turners uit de kwalificaties opnieuw in actie komen.

Bekijk alle foto's hier.

Baloise Team BELGYM dames

  • Brassart Maellyse - Gym Passion Herseaux
  • Verkest Jutta - Gymflex vzw
  • Enghels Fien - Turnkring Geraardsbergen
  • Pinxten Erika - TK Sta Paraat-P.H.H. Hasselt vzw
  • Dandois Margaux - Oefening Geeft Kracht Duffel
  • O'Driscoll Aberdeen - Gym Wardin (FfG) - reserve