AA-finale Luka Van den Keybus

Donderdag 5 oktober stond de eerste individuele finale op het programma op het WK Turnen. Luka Van den Keybus (Gymteam Sint-Niklaas) plaatste zich als derde reserve voor deze finale. Na het uitvallen van 3 gymnasten, zagen we de Vlaamse Luka Van den Keybus samen met de 24 beste turners in actie aan de 6 toestellen.

Luka startte zijn wedstrijd, samen met wereldkampioen 2018 Sun Wei (CHN) aan de ringen. Hij turnde een heel sterke wedstrijd, enkel bij het laatste toestel, paard met bogen, ging het twee keer mis. Tijdens de kwalificaties eindigde hij zijn competitie met 80.798 punten. Tijdens de finale verzamelt hij 78.366 punten en eindigt hiermee op de 21ste plaats.

  • Ringen: 12.900 punten
  • Sprong: 14.500 punten
  • Vloer: 13.600 punten
  • Rek: 13.500 punten
  • Brug: 14.200 punten
  • Paard met bogen: 9.666 punten

Meervoudig Olympisch & wereldkampioen Daiki Hashimoto (JPN) veroverde met 86.132 punten de wereldtitel en de tweede gouden medaille voor de Japanners op dit WK.

  1. Daiki Hashimoto (JPN) - 86.132 punten
  2. Illia Kovtun (UKR) - 84.998 punten
  3. Richard Frederick (USA) - 84.332 punten

Eerder deze week verzekerde Luka Van den Keybus (Gymteam Sint-Niklaas) zichzelf nog van een Olympisch ticket door zijn resultaat in de allroundcompetitie.

Morgen staat de allroundfinale van de vrouwen op het programma op het WK Turnen. Hier zien we geen Belgische deelnemers in actie, maar wel dé Amerikaanse Simone Biles.